Motoryzacja w służbie ludzkości

Motoryzacja w służbie ludzkości
Motoryzacja w służbie ludzkości
1 vote, 6.00 avg. rating (69% score)

Lakiernia_FIAT AUTO POLAND - Zak³ad Tychy.Człowiek od zawsze czuł potrzebę podróżowania, przemieszczania się z miejsca na miejsce. Najpierw najlepszym sposobem na dalekie podróże był transport morski, ale z czasem to nie wystarczało. Z pomocą przyszła motoryzacja zapoczątkowana odkryciami i powstaniem różnych wynalazków podczas rewolucji przemysłowej. Jej powszechny rozwój i codzienne zastosowanie rozpoczął się na początku XX wieku, głównie w Stanach Zjednoczonych. Szybko potem rozprzestrzeniła się na Europę.
Bardzo szybko samochody osobowe zastąpiły komunikację konną. Stało się tak dlatego, ponieważ pozwalały w szybkim czasie pokonywać większe odległości oraz były wygodne. Ich cena bardzo szybko spadła, dlatego na własne auto mogło sobie pozwolić coraz więcej rodzin.
Obecnie motoryzacja wydatnie przyczynia się do naszego łatwiejszego codziennego życia. Służy nam jako narzędzie przemieszczania się, pracy, zarabiania pieniędzy, a także rekreacji. Nie wyobrażamy sobie już życia bez samochodów, co więcej, pokochaliśmy je i tak już pozostanie.

Inne artykuły związane tematycznie z motoryzacją:

About

Tagi: , , , , , , , , , ,